Festiwal Wibracje 18 – 21 czerwiec 2020r

Opublikowane przez: Kamila, 4 lata temu,  229

Festiwal Wibracje to 4-dniowe wydarzenie łączące wykłady, warsztaty, koncerty - tańce - ogniska, część targową, wege strefę jedzeniową w swoistą MIKSTURĘ :)

Wibracje to kilkutysięczna SPOŁECZNOŚĆ - pasjonatów życia, charakteryzująca się szczególnym poziomem świadomości. Wspólnie celebrujemy radosny czas pośród zieleni drzew, nad słoneczną plażą Zalewu Zegrzyńskiego.

To największy w Polsce festiwal dotyczący "samodbania", ekologii, rozwoju, duchowości... życia w harmonii ze sobą i otaczającym światem.


Kiedy: 18 a 21 czerwca 2020 r. (czwartek od 13:21 – niedziela do 17:21).

Gdzie: Promenada Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne, ul. Spacerowa 35, 05-127 Białobrzegi, nad Zalewem Zegrzyńskim (20 km od Warszawy).

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Hydroponika i akwaponika dla początkujących – to warsztaty dla Wszystkich tych, którzy poszukują wiedzy z zakresu podstaw dotyczących upraw bezglebowych znanych pod nazwą hydroponiki lub akwaponiki. Podczas warsztatów zaprezentuję, jak zbudować własny system hydroponiczny / akwaponiczny z łatwo dostępnych materiałów, jakie rośliny można uprawiać w ten sposób i jak o nie zadbać, aby wydały obfity plon i jednocześnie cieszyły oko będąc efektowną ozdobą w domu lub ogrodzie. A to wszystko organicznie, zdrowo i przyjaźnie dla środowiska, bo bez chemii.


Kiedy: 27 mar o 18:00 – 29 mar o 15:00

Gdzie: Pauza, Kamionka 2B, 32-241 Kozłów

Dodatkowe informacje w wydarzeniu na facebooku.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Wyobraźcie sobie, że możecie uczestniczyć w niezwykłym, już kolejnym Forum Suwerenności Żywieniowej! Możecie przyjść i poznać, posłuchać tych, którzy z pasją, zaangażowaniem i radością tworzą zgodnie z Naturą. Marzeniem naszym jest aby odbudować wspólne, naturalne więzi oparte na świadomym wyborze zdrowych produktów. Chcemy aby każdy mógł zobaczyć, że zdrowe jedzenie, naturalne uprawy, hodowle nie są czymś oddalonym lecz blisko nas. To my, Wasi sąsiedzi, znajomi próbujemy z wytrwałością i wielką chęcią pokazać Wam możliwości. Wierzymy, że program Forum, który przygotowaliśmy wprowadzi Was w świat, który istnieje obok, ale być może nie jest przez Was zauważany. KAŻDY może robić coś, co jest bliskie przyrodzie, dobrym relacjom, powrocie do dawnych upraw i odmian. Wystarczy, że poczujesz to pragnienie a znajdziesz się w zupełnie innym świecie. Wśród świadomych twórców i rzemieślników, prekursorów, zapaleńców i radosnych „uciekinierów” od niszczącej cywilizacji.

W programie wykłady, warsztaty, grupy robocze, morsowanie (program może ulec drobnym przesunięciom)

Kiedy: 29 luty – 1 marzec 2020 r.

Gdzie: Dolina Harmonii, Kopaniec 69a, 58-512 Kopaniec, Dolnośląskie

Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

Zobacz cały artykułKomentarze: 1

Festiwal KooPermatywy 2020

Opublikowane przez: Kamila, 4 lata temu,  210

Ogólny program festiwalu:

 • Prezentacje prelegentów z kraju i zza granicy
 • Prezentacje uczestników ich projektów i realizacji okołopermakulturowych
 • Wspólne tworzenie zabudowy organicznej
 • Warsztaty
 • Ogniska
 • Koncerty
 • Tańce
 • Ćwiczenia
 • Muzyczne Gaja Session (etnika i folk)
 • Storytelling
 • Drzewko Wdzięczności

Proponujemy też:

 • ćwiczenia na świeżym powietrzu (joga, tribal fusion i inne),
 • codzienne wspólne kręgi,
 • tablicę ogłoszeń,
 • wymianę nasion i sadzonek,
 • stoiska z możliwością sprzedaży przedmiotów wykonanych przez siebie.

Każdy chętny może zaproponować przed i w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku.

Z chęcią dodamy Cię do programu oraz napiszemy parę miłych słów w oddzielnym poście na wydarzeniu!

Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na meila: auramm@wp.pl

https://www.koopermatywy.pl/informacje-organizacyjne/


Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Festiwal Kosmos - Stacja Wolimierz 2020

We współpracy z LuXus em

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

DOROCZNY ZLOT P.A.S. 17 i 18 sierpnia 2019, tym razem u naszej Przyjaciółki, wytrwałej wojowniczki Eko-wiosek - Moniki Podsiadłej, w Podlodówku na  Lubelszczyźnie!

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

JAK TWORZĄ EKO-WIOSKI W ESTONII?

Opublikowane przez: Paweł Brzozówka, 4 lata temu,  221

19/20 lipca 2019 grupa siedmiorga eko-osadników z Mõisamaa Eco-Centre w Estonii, bawiła w Eko-osadzie Brzozówka. Goście estońscy działają w ramach Global Ecovillage Network.

Estonki opowiedziały o swoim życiu na wsi (Helena mieszka w drewnianej chatce 15 m2 pod lasem), inni osadnicy mają większe domki zaś kilkoro mieszka w dużej chacie - w ramach cohousingu) i o pracach edukacyjnych. Wiele osób z Tallina i innych miast odwiedza ich, podobnie jak eko-Brzozówkę, aby nauczyć się żyć w harmonii z naturą, projektować swoje ogródki i domy.

Można zgłaszać się do nich na miesięczny kurs projektowania eko-wioski od 30 sierpnia br.

Za rok odbędzie się u nas 3-dniowy kurs projektowania ekologicznego gospodarstwa na modłę estońską. Zapraszamy!

 

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

MAJÓWKA, CZERWCÓWKI, LATOŚ 2019

Opublikowane przez: Paweł Brzozówka, 4 lata temu,  222
Zapraszamy CIę do odwiedzenia Eko-osady Brzozówka, fizycznie lub wirtualnie. Teraz zaczynamy sezon zajęć i spotkań, które potrwają do jesieni 2019.
 
A więc teraz MAJÓWKA: Radość odrodzenia i tworzenia, otwarcia na Samą-siebie, Dobro i Przyrodę. Wspólnie tworzymy pole kreacji pośród świeżej zieleni, kwiatów i śpiewów ptaków, które wznoszą nasze marzenia. Jednak przykrojone funkcją realności, bo zadania konkretne mamy, tu i teraz.
 
CZERWCÓWKI - to czas wzrastania, tego co zasialiśmy. Czas ten zwieńczą DNI I NOCE KUPAŁY. Czas pracy jest wtedy przerywany słowiańskim świętowaniem, z udziałem sztuk pięknych - a jakże! W dniach21-23.VI będą niespodzianki...
 
Zaś LATOŚ to czas pracy na naszych polach, ogródkach i na placach budowy ( w tych miejscach ważną rolę odgrywają KONOPIE ). Oczywiście Latoś budujemy: pięć domów z materiałów naturalnych, wszelako bardzo różnych. Wolontariuszy też zapraszamy.
 
Nie realizujemy sztywnego planu: Prosimy Cię o pomysły, teorie i pokazanie swych doświadczeń oraz umiejętności. Twórcy i wizjonerzy - mile widziani.
 
A co to jest Eko-strażnica? To przestrzeń, gdzie dyskutujemy i działamy w/s zagrożeń cywilizacyjnych i obrony naszej wolności.
 
Wstąp wolna! Wstąp wolny!
 
pozdrawiamy  
                                                       Paweł A. Fijałkowski z gronem Osadników
                                                        FUNDACJA EKO-OSADA BRZOZÓWKA


http://eko-brzozowka.pl/aktualnosci/

Zobacz cały artykułKomentarze: 1

Jesteś miłością. Jesteś prawdą, dobrocią i pięknem) <3 :) <3


Zobacz cały artykułKomentarze: 0

12-18 Marca br. w agroturystyce w Nowej Wsi 15a, kod poczt. 28-362 Nagłowiece, woj Kieleckie

Odbędzie się spotkanie grupy roboczej PAS (Polskich Alternatywnych Społeczności).

Prosimy o potwierdzenie kto i kiedy będzie, zgłaszanie propozycji to Tour Eko-wioskowego w komentarzach.

12-15.03 Planujemy tour karawany festiwalowej PAS-u - czyli "Ekowioska On Tour". 
Mamy do wypełnienia całe lato. Przysyłajcie nam propozycje do : 1 Strefa Dzieci, Edukacja Alternatywna; 2 Cafejka/ Sklepik; 3 Scena/ Prezentacje
Do dyspozycji mamy namiot 7-14m który jeszcze nie tak dawno temu służył jako hangar na czołg.
Więcej szczegółów na dniach w osobnym pliku pdf. 

16-17.03 Dopieszczamy Statut. Podpisujemy go i świętujemy. Obecność potwierdzili: Stow. Entropia, Stow. Freedom, Stow. Drewno, wstępnie także Fund. Ogrody Permakultury, Fund. Eko-Brzozówka

18.03 Świętujemy i podsumowujemy - umawiamy się z kalendarzem 2018 z Finałem na Zlocie P.A.S - który odbędzie się 20-26.08 w Łomnej. 
Program już niebawem. Opowiadamy - dołączy do nas wspaniała Animatorka Sieci Eko-wioskowej Patrycja. Do Zobaczenia

Co zabrać?
- Coś zdrowego na wspólny stół. Do dyspozycji jest kuchnia - pizzeria daleko, gotujemy wspólnie, zrzucamy się na produkty. Optymalnie będzie jeśli na początek każdy przywiezie jakąś gotową potrawę lub kilka produktów np. warzywa, olej tłoczony na zimno, produkty na ciacho itp.
- Śpimy na sali kominkowej, proszę zabrać matę i śpiwór. 

Możliwy nocleg na miejscu w agroturystyce w łóżku za dodatkową opłatą.
- Media, ogrzewanie pokrywa gospodarz - za to my postarajmy się by było naprawdę smacznie, zdrowo, ciekawie. 
- Przygotujmy się do pracy ze statutem. Romek wrzucił terminarz na luty - spróbujmy spotkać się przez internet i zrobić tą intelektualną robotę - jeśli się uda to spotkamy się w marcu już tylko po to by to podpisać i pogadać o praktyce tego co w druczkach. 
- Pomysły warsztatowe, muzyczne, rękodzielnicze, wolontariusze chętni na Tour, pomysły do kampanii crowdfunding PAS-u, kontakty do festiwali na których warto się pojawić i ludzi, tematy, rozwiązania itp. które warto w naszym namiocie zaprezentować przysyłajcie, dzwońcie itp już teraz. 
- Inne?
Ilość miejsc ograniczona, prosimy o zaznaczenie w terminarzu jakie dni i noclegi wam zarezerwować.

Kontakt :

Program, tematyka, wyżywienie: Łukasz 533 642 780
Dojazd, nocleg - Rafał 575 896 422

Zobacz cały artykułKomentarze: 0