MOVEON CAMP – JEDYNY TAKI FESTIWAL ŚWIADOMEJ PRACY Z CIAŁEM

Move On Camp, retreat świadomej pracy z ciałem, to niemal 30 warsztatów i prelekcji, 17 inspirujących praktyków i nauczycieli, 5 kameralnych koncertów, relaks nad pięknym mazurskim jeziorem i atmosfera wspólnoty. To unikatowe wydarzenie, łączące pracę z ciałem, taniec, ruch z uwalnianiem głosu, treningiem świadomego oddechu czy odkrywaniem tajemnic seksualności, a wszystko to z najlepszymi ekspertami, odbędzie się na początku czerwca na Mazurach.

MoveOn Camp to pierwsze tego typu wydarzenie, łączące jednocześnie jakość i kameralność warsztatów (retreat) z otwartością i atmosferą festiwalu. Osią spotkania jest ruch, duchowość ciała oraz potęga wyrażania siebie. Starannie dobrane warsztaty poprowadzą inspirujący praktycy i nauczyciele pracujący rozmaitymi metodami: medytacją w ruchu, gaga, improwizacją kontaktową, Body-Mind Centering, podejściem Laban/Bartenieff Movement czy performansem site-specific. MoveOn Camp ma poruszyć ciało, serce i umysł za pomocą ruchu, tańca, oddechu, wizualizacji czy pracy z głosem i oddechem.

Wśród prowadzących znaleźli się tacy nauczyciele, tancerze, choreografowie i praktycy pracy z ciałem, jak: Anna Sierpowska, Nadia Szypiłow, Adam Barley, Tomek Eichelberger, Natalia Iwaniec, Iwona Olszowska, Aga Sokołowska czy Paulina Święcańska

Warsztaty poprowadzą także m.in. Zosia i Dawid Rzepeccy (tantra), Marta Niedźwiecka (psycholożka i sex coach), Grzegorz Pawłowski (trener oddechu), Łukasz Jakóbiak (coach, motywator), Anna Szyszka (artystka pracująca z głosem), Sylwia Nadgrodkiewicz (koncert kamertonowy).

Ideą spotkania jest również integracja osób o podobnym światopoglądzie i zainteresowaniach, tworzenie wspólnoty ludzi, którym bliski jest samorozwój, świadomość, ruch i uważność oraz są gotowi, by poprzez pracę z ciałem otworzyć się na zmiany w swoim życiu.

MoveOn Camp odbędzie się w dniach 2-5 czerwca w otoczeniu pięknej mazurskiej przyrody, w Ośrodku Kołatek Mierki, będącym wyłącznie do dyspozycji uczestników. Między zajęciami będzie czas na relaks nad wodą, masaż, saunę, a wieczory uprzyjemni klimatyczna muzyka w wykonaniu duetu Nothing To Sniff ft. Moonsailor oraz Goorala i Paprodziada, twórców albumu Naturalna generacja.

Bilety na wydarzenie do kupienia wyłącznie w przedsprzedaży. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej szczegółów na temat programu oraz bilety do kupienia na stronie: moveoncamp.pl

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Marzymy o furze dla Żywej Kooperatywy

Opublikowane przez: COHOTO, 3 lata temu,  1543

Żywa Kooperatywa, korzystająca z narzędzi w COHOTO, robi zrzutę na nowy samochód.

Zachęcamy do wsparcia, więcej informacji: zrzutka.pl


Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Dylemat Społeczny; film dostępny na Netflix

Opublikowane przez: Agaja, 3 lata temu,  1214

Obczajcie Center for Humane Technology
Wyglądam członków polskiego ruchu
Film dostępny na netfiksie

Zobacz cały artykułKomentarze: 1

UWOLNIENIE

Opublikowane przez: Janek Szpil, 3 lata temu,  1367
UWOLNIENIE
2 dni w
9-10 stycznia
Kamyk, 40km od Krakowa

spotkanie
ogień
śpiew
wymiana
odpoczynek
warsztaty:
sobota - niedziela, 1 nocleg, jedzenie wege
start: sobota, godz. 12:00
meta: niedziele, godz. 18:00
uczestnictwo: 390zł
ograniczona liczba uczestników
rezerwacja: jan.szpil@gmail.com
zadatek: 190zł
Jan Szpil
84 1140 2004 0000 3102 7547 1430
tytyłem: księżycowy
wydarzenie nieoficjalne.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Celem konkursu jest wyłonienie przez kapitułę ,,najtroskliwszego”, czyli różnorodnego biologicznie Ogrodu Permakultury utworzonego przez uczestnika lub uczesników konkursu. Ogród będzie utworzony i prowadzony w oparciu o podstawowe zasady permakultury:

TROSKA O ZIEMIĘ, TROSKA O INNYCH, SPRAWIEDLIWY PODZIAŁ, WSPÓLNOTA DZIAŁAŃ.

W tym metodami: bez orania, bez kopania i bez sztucznych środków ochrony i nawożenia roślin, bez użycia gleby torfowej, zastosowanie ściółkowania i dobrego sąsiedztwa roślin, oraz z oszczędnym użyciem wody i energii.

– książka nt. Permakultury
– kwartalna prenumerata magazynu Zielone Wiadomości

– roczna prenumerata  magazynu Przepis na Ogród 

– roczna prenumerata  magazynu Mój Piękny Ogród

– książki wydawnictwa Burda Media o tematyce ogrodowej
– talony na nasiona ekologiczne,
– sponsorowanie kursu Permalultury.

Podaj swoje imię, wielkość ogrodu, lokalizację, opis wg. kryteriów zawartych    w regulaminie oraz dołącz do 10 zdjęć dokumentujących spełnienie kryteriów.

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 września włącznie (do godz. 24:00), na adres permakultura@gdziejestwoda.pl

Wszelkie pytania również prosimy kierować na powyższy adres e-mail.


Więcej szczegółów http://gdziejestwoda.pl/konkurs/Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Festiwal Koopermatywy 12-14 czerwca 2020 r.

Opublikowane przez: Kamila, 4 lata temu,  496Mamy przyjemność zaprosić Was w dziką, wschodnią część Polski do wspólnego świętowania Międzynarodowych Dni Permakultury i tworzenia Permanentnej Kultury!

Ten piękny czerwcowy weekend minie nam pod hasłem: KooPermatywy i będzie czasem wypełnionym warsztatami, prezentacjami, wzajemną inspiracją, wykładami, prelekcjami, ciekawymi spotkaniami, rozmowami przy ognisku, wspólnymi ćwiczeniami ale i dobrą muzyką.

Ideą przewodnią będzie sieciowanie, współpraca i kooperacja pomiędzy „zapalonymi permakulturystami”, budowniczymi Nowej Ziemi oraz tymi, w których ten ogień dopiero płonąć zaczyna.

Będziemy dzielić się swoim doświadczeniem i pasjami około permakulturowymi, będzie to czas wzajemnej inspiracji, odnajdywania podobnych sobie ludzi, jednoczenia się na bazie wspólnych pasji i zainteresowań.

Na ten rok planujemy więcej działań, które otworzą dla Was możliwości zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno w kreowaniu permakulturowego, samowystarczalnego siedliska, jak i tworzenia ekoosad.

Trzy dni festiwalu to więcej wiedzy, zabawy, współpracy, wymiany myśli, umiejętności oraz przebywania w kreatywnej przestrzeni wśród przyjaciół!

Chcemy, abyście zobaczyli, jak wiele można zrobić poprzez współdziałanie! A do tego wspaniała jak co roku atmosfera, do stworzenia której nie potrzebujemy „wspomagaczy”!

⚛ Już od 29 maja zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat nawet teraz!
Po festiwalu jesteśmy też otwarci na osoby chętne pobyć z nami dłużej i przyczynić się do rozwoju Miejsca!

W dzisiejszych czasach nastawionych na indywidualizm warto wracać do pierwotnych, plemiennych, wspólnotowych zachowań, bo jak wiadomo „w kupie siła”! :)

⚛ Czas:
Festiwal trwa tym razem trzy dni od 12 do 14 czerwca. Jest możliwość przyjechania wcześniej. Poniżej znajdziesz więcej info na ten temat!
Na 2 tygodnie przed festiwalem zapraszamy na Workcamp, a na wolontariat jeszcze wcześniej.

⚛ Wasz kreatywny udział:
* Każdy chętny może zaproponować przed i w trakcie Festiwalu poprowadzenie warsztatu, prezentacji lub twórczego działania, które zapali więcej osób w pozytywnym kierunku. Z chęcią dodamy Cię do programu oraz napiszemy parę miłych słów w oddzielnym poście na wydarzeniu, jeśli odpowiednio wcześniej zadeklarujesz swój aktywny udział!

* Jeśli realizujesz ciekawy projekt permakulturowy, w mieście czy na wsi i masz ochotę zaprezentować swoje miejsce i podzielić się swoimi doświadczeniami – zapraszamy! Proszę o wcześniejszy kontakt na maila: auramm@wp.pl

* Jeśli masz ochotę postawić swoje stoisko na KooPermatywach, napisz trochę o swojej działalności w mailu do nas: auramm@wp.pl

* Jeśli jesteś artystą, tworzysz sztukę, instalacje i chcesz pokazać się szerszej publiczności, zapraszamy do współpracy! Pisz proszę na: auramm@wp.pl

* Jeśli masz ochotę zorganizować trochę przestrzeni dla dzieci, poprowadzić dla nich warsztaty proszę o kontakt: auramm@wp.pl

⚛ Wyżywienie:
* Posiłki będą przygotowywane dla Was przez Marcina Wygockiego, przez Was i naszą ekipę. Przepełnione będą one Miłością oraz w jak największym stopniu zdobyczami z naszego ogródka. ZDROWO, ZIELONO I WEGAŃSKO.

* Herbatki ziołowe, gorąca i zimna woda będzie udostępniona bez ograniczeń! Nie przywoźcie proszę plastikowych butelek!

* Dostępne będą pojedyncze dania na miejscu.
* Plany są też na odpalanie wieczorem pieca na pizzę! :) Z Waszą pomocą na pewno się to uda! :)

W czasie festiwalu:

⚛ Festiwal w wersji CAMP : będzie ograniczona liczba miejsc pod dachem, dlatego prosimy o przywożenie ze sobą namiotów. Obecnie dysponujemy namiotem wojskowym, stodołą, domkiem - tam głównie możemy Was ulokować. Możliwy jest też nocleg w agroturystyce w pobliżu. W tej sprawie prosimy o kontakt lub samodzielne znalezienie noclegu.

* Dobrze jest przywieźć ze sobą sztućce, talerze, kubki, ciepłe ubrania, śpiwory, latarki, karimaty, koce, a także instrumenty do gry.

* Na miejscu korzystamy z kompostowych toalet, toalet obozowych.

* Zapewniamy dostęp do pryszniców solarnych, pasywnych, ale przy takiej ilości ludzi, nie zapewniamy ciepłej wody. Na miejscu są też stanowiska do mycia ze zlewem.

* Dzieci: w planie mamy zorganizowanie przynajmniej części dnia zajęć dla dzieci. Zapraszamy rodziców do czynnego udziału w tej części programu i własnych inicjatyw. My postaramy się przygotować przyjazną przestrzeń dla maluchów.

* Zakupy i wymiana: będzie możliwość zaopatrzenia się w cudne rękodzieło lub wegańskie smakołyki, naturalne kremy, ziołowe cudeńka, nasiona, sadzonki, książki i inne różności. Przywieź ze sobą więcej gotówki, by wesprzeć naszych wystawców tworzących alternatywne źródła utrzymania! Skorzystasz Ty, jak i oni! :)
* Zachęcamy również do przywiezienia ze sobą rzeczy do oddania, na pewno na miejscu ktoś się z nich ucieszy!
* My się ucieszymy np. z talerzy, kubków, kołder, karimat, koców, dywanów, kuchni gazowej lub płyty, doniczek, różnych materiałów budowlanych lub jeśli dysponujesz wolnym czasem, sprzętem budowlanym, gotówką lub chcesz w inny sposób dołożyć swoją cegiełkę – serdecznie zapraszamy!

* Psy: możliwe jest zabranie ze sobą spokojnych psów, najlepiej mieć przy sobie również kaganiec. Prosimy o ich dopilnowanie, lub/i trzymanie ich na smyczy. Mamy 2 duże psy na terenie. Każdy odpowiada za zachowanie swojego psa.

* Prosimy o nieużywanie „wspomagaczy” na terenie festiwalu i zachowanie trzeźwych umysłów, a także otwartych umysłów i serc na wiedzę i praktykę permakulturową: o rajskich ogrodach, alternatywnej edukacji, naturalnym budownictwie, energiach odnawialnych, systemach pasywnych, alternatywnej ekonomii, i wielu, wielu innych praktycznych tematach, które wspomogą nasze wspólne wzrastanie do większej niezależności!

* Na terenie festiwalu nie używamy żadnych środków odurzających ani nie stosujemy praktyk religijnych czy ezoterycznych. Tu zajmujemy się tylko i wyłącznie permakulturową i praktyczną stroną mocy!

⚛ Aby zachować swobodę wymiany dla wszystkich…
* Wstęp, który pokryje koszty organizacji Festiwalu (rozbudowa infrastruktury, wyżywienie i nocleg dla wykonawców i załogi wraz z wolontariuszami, prąd, woda, zwroty podróży dla niektórych artystów, nagłośnienie, śmieci, itd.) - 120zł/3dni płacone na miejscu lub przy przedpłacie 100zł/3dni lub z "górką" na rozwój naszego Edukacyjnego Centrum Ogrody Permakultury.
Wejściówka na 1 dzień - 50zł

* W trakcie Festiwalu oferujemy 2 posiłki: obiad i kolacje. Można je wykupić przed przyjazdem za 90zł/3dni lub 35zł/dzień płacone na miejscu. W tym przypadku obiad proponujemy za 20zł, kolację za 15zł.

* Dzieci od lat 10 – połowa wszystkich opłat.

* Prosimy o zakup wejściówek do końca maja, co znacznie wpłynie na sprawniejszą organizację Festiwalu!

Można będzie przyjechać przynajmniej na 1 dzień przed początkiem Festiwalu, czyli 11 czerwca lub na kilka dni wcześniej!
Jeśli dołączysz do nas 11 czerwca poprosimy o 50zł za dzień z wyżywieniem i Twoją pomoc w przygotowaniach!
Jeśli przyjedziesz 10 czerwca poprosimy o 40zł za każdy dzień przed Festiwalem (w tym nocleg + jedzonko) i o Twoją pomoc w przygotowaniach.
Jeśli przyjedziesz 3 dni przed festiwalem poprosimy o 30zł za każdy dzień i o Twoją pomoc w przygotowaniach!
Można też będzie zostać z nami dłużej! Dobę Waszej obecności naliczamy tutaj od godziny 11.00 w poniedziałek 15-tego do 11.00 następnego dnia pobytu, itd. 1 dzień/1 osoba/60zł. Dzieci od lat 10 – połowa tej kwoty. Przy dłuższym pobycie koszty mogą zmaleć… Prosimy się też przygotować na minimum 3h działań na rzecz projektu dziennie.

* Ekonomia Daru! Wpłacając wyższą kwotę, możesz zafundować komuś wstęp lub jego część. Dzięki Twojej wyższej wpłacie, ktoś inny będzie mógł wejść bezpłatnie! Proszę zaznacz swoją intencję w temacie przelewu! Przygotujemy specjalną listę darmowych wejściówek! Ci, którzy chcieliby skorzystać z tych wejściówek proszę o zgłoszenia by email: auramm@wp.pl
Liczy się kolejność zgłoszeń! Darczyńcom w imieniu obdarowanych serdeczne dzięki!

* Proszę o wpłaty z dopiskiem „KooPermatywy” + nazwisko i imię na konto:
22 1560 0013 2009 0166 4000 0001

* Jeśli dla kogoś pieniądze nie są najlepszą formą wymiany; jest opcja wolontariatu, ale w tym wypadku prosimy o dołączenie do nas na minimum 3 pełne dni przed festiwalem i pozostanie na minimum 2 pełne dni po. Może się zdarzyć, że będziemy robić zrzutkę na jedzonko.

* Wolontariat: przyjedź do nas najlepiej na 2 tygodnie przed Festiwalem na Workcamp! Zapoznasz się wówczas dobrze z terenem, z nami, z zadaniami, a w trakcie samego wydarzenia najprawdopodobniej będziesz koordynować działania tych, którzy dołączą na wolontariat później. Postaramy się razem tak ustawiać grafik by każdy z Załogi mógł skorzystać z wykładów, prelekcji i warsztatów! Dla uczestników workcampu udział, jedzonko i noclegi bez opłat!

* Liczymy na to, że każdy z Gości będzie również aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu! Razem tworzymy tą cudną przestrzeń z Wami i dla nas wszystkich!

Ekipa organizatorska:

Moni Podsiadła - sprawczyni całego zajścia

Aurelia Młynarczyk - koordynatorka + media
Anna Śmierzchalska - grafika
Kacper Puchalski - strona wirtualna
Kaziu - Kafejka + czajownia
Julka Kulka - Kafejka + oprawa plastyczna
Marcin Wygocki - pyszne jedzonko
Rafał Babiński - człowiek orkiestra

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Przedsiębiorcze mamy Beatka, Patrycja, Asia, Olga opiekując się swoimi pociechami zamarzyły wychowania swoich dzieci z miłością, szacunkiem, wyrozumiałością do życia, drugiego człowieka, zwierząt w zgodzie z otaczającą przyrodą. Zapragnęły i tworzą już alternatywne miejsce dla dzieci i rodziców w spokojnym miejscu, w bliskim otoczeniu przyrody. Przestrzeń wyposażoną w przemyślane, kreatywne pomoce edukacyjne, dające możliwość spędzenia wspólnie czasu w atmosferze wzajemnego szacunku, spokoju, zrozumienia, zainteresowania.

Misja prowadzenia pracowni Montessori to chęć stworzenia punktu/miejsca dla dzieci, które będzie im dawało możliwość rozwoju, samodzielności, poprzez odpowiednio przygotowane otoczenie.

A dla rodziców przestrzeń do obserwacji i wspierania dziecka w jego działaniach, w tym możliwość zgłębienia wiedzy o nurcie pedagogiki Marii Montessori.

Wesprzyj Pracownia Montessori na zrzutka.pl

Facebook: Nie ma dzieci są ludzie

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Vegan World Festival 14 – 16 sierpnia 2020 r.

Opublikowane przez: Kamila, 4 lata temu,  486

Vegan World Festival to impreza pełna pozytywnej muzyki i wszelkich pozytywnych inicjatyw związanych z weganizmem i i ochroną naszej planety.

Miejsce: Stacja Wolimierz, ul.Dworcowa 73 , 59 - 814 Pobiedna, Polska.

Kiedy: 14-16 sierpnia 2020

Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

VII Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem

  • 3 dni
  • 6 sal (2 sale wykładowo-warsztatowe i 4 warsztatowe)
  • Ponad 50 prelegentów
  • Blisko 100 wykładów i warsztatów

Celem festiwalu jest przybliżenie zarówno w teorii jak i w praktyce metod do świadomej pracy z ciałem.

CZYM JEST ŚWIADOMA PRACA Z CIAŁEM?
To różnego rodzaju praktyka, ćwiczenia, medytacje, ruch w którym świadomie wykorzystujemy nasze ciało fizyczne.
Cele są różne, może być to rozwijanie świadomości ciała, psychoterapia poprzez ciało, ćwiczenia korygujące nasze błędne postawy ciała, pozbywanie się niekorzystnych dla nas nawyków w ruchu i poszerzające zakres ruchu, a także praktyka prozdrowotna czy zabawa i przyjemność.

DLA KOGO?
Dla każdego kto chcę się rozwijać i pracować ze swoim ciałem oraz dla terapeutów, psychologów, pedagogów, masażystów, fizjoterapeutów, tancerzy,...

TERMIN I MIEJSCE:
Gdańsk Zaspa, ul. Pilotów 3 (Dom Kultury Młyniec)

  • 27.03.2020 r. od 17:00 do 22:00
  • 28.03.2020 r od 8:00 do 22:00
  • 29.03.2020 r. do 8:00 do 18:00

Więcej szczegółów i zapisy na stronie Świadomość Ciała.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0

Festiwal Kocham Cię 27-30 sierpień 2020

Opublikowane przez: Kamila, 4 lata temu,  269

Aho Bracie, Aho Siostro
Przed nami trzeci edycja Festiwalu Kocham Cię - 2020
To idealne miejsce, by zatrzymać się na chwilę i dać sobie przestrzeń na to by wziąć oddech, by czuć, kochać,…. by być, doświadczając w pełni siebie i innych w poczuciu wspólnoty i miłości.
Przez 4 dni, na 4 żywiołowych scenach: ZIEMIA, POWIETRZE, OGIEŃ, WODA oraz scenie SERCE.

będzie czekało na Was wielu artystów, instruktorów jogi, uzdrowicieli i przewodników duchowych ze swoimi prelekcjami, wykładami i koncertami. Będzie ognisko, wioska bębniarska i strefa chill, będą cudowni wystawcy, będzie pyszne wege jedzonko..., będziemy My i będziecie Wy, ... będzie się działo... pięknie, cudownie, w pokoju, szacunku i miłości do siebie samego i całego świata.

I pamiętajcie, że Festiwal Kocham Cię tworzycie przede wszystkim Wy i Wasza miłość.
Miłość niesie miłość —Love brings love —Amor traz amor.


Kiedy: 27-30 sierpień 2020

Gdzie: Gród w Byczynie

Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

Zobacz cały artykułKomentarze: 0