Qba / Arte Unite

Qba / Arte UniteJesteśmy nową społecznością w trakcie powstawania. Naszym celem jest zmienianie świata współczesnej cywilizacji i panujących w nim relacji poprzez propozycje odmiennych rozwiązań na życie.

Nowym elementem w procesie tworzenia wspólnot (przynajmniej na terenie Polski) jest wyeliminowanie własności prywatnej, tam gdzie mogła by ona zaistnieć jako władza człowieka nad człowiekiem.
Władza zawsze ogranicza wolność. W momencie, kiedy pojawiasz się w jakimkolwiek miejscu, prawnie do kogoś ono “należy”. Tym samym jesteś zależny od decyzji właściciela.
U nas nikt nie jest u kogoś, wszyscy jesteśmy u siebie.
Organizacja pozarządowa, gdzie zarząd jest wyłącznie władzą wykonawczą jednogłośnych decyzji daje nam taką możliwość również na poziomie prawnym. Nie mamy potrzeby przeciwstawiania się jakiejkolwiek władzy, ale też nie mamy potrzeby jej tworzyć między sobą, ani uczestniczyć w przekazywaniu sobie tej zbędnej dla wolności tradycji.
Tworzymy miejsca do życia z dala od miast i relacji tam panujących.
Kultura etniczna interesuje nas od strony praktycznego zastosowania.
Kiedy przemieniamy stare systemy wartościowania w nowe, nie potrzebujemy już buntu. Nasze działania wywodzą się z filozofii głębokiej ekologii oraz kultur plemiennych, gdzie Ziemia nigdy nie była własnością człowieka.
To my należymy do tej Planety. Jesteśmy jej opiekunami i strażnikami. Będąc równymi wobec miejsca, w którym żyjemy, stajemy się równi wobec siebie. Dzięki temu każdy, kto pojawia się u nas, może mieć poczucie, że uczestniczy w tym na równi ze wszystkimi.
Żeby uniknąć “przypadkowości” ludzi biorących udział w naszym projekcie, jesteśmy w mocy zaprosić wszystkich, którzy nie utożsamiają się z żadnymi dogmatami, nie potrzebują przywódców i chcą z nami współtworzyć rodzinę opartą na plemiennym kręgu. Mamy na uwadze stwarzanie między nami relacji, w której uczymy się nawzajem nie dla samej wiedzy, a dla harmonii ze sobą i z całym życiem. Na tym poziomie różnice między nami stają się inspiracją do łączenia różnorodności w funkcjonalny zespół, wtedy każdy staje się jednakowo potrzebny.
Kiedy rywalizacja zmienia się we współpracę, nikt nie podąża już sam naprzeciw przeszkodom i problemom - łatwiej jest pokonywać je razem.

Nie potrzebujemy żadnego pana ani władcy, również w sferze duchowości. Dlatego nie utożsamiamy się z jakąkolwiek religią, ani dogmatami.
Zdajemy sobie sprawę, że wiara jest częścią anatomii naszych uczuć i nadaje moc tworzenia wszystkiemu co jesteśmy w stanie uznać za prawdziwe.
Kiedy nie jest w sprzeczności z naszym rozumieniem faktycznie staje się coraz bardziej skuteczna w kreowaniu rzeczywistości. Żeby to widzieć, nie potrzebujemy żadnych “pośredników” pomiędzy człowiekiem a Tym wszystkim czego manifestacją jesteśmy.

Prawdziwy rozwój jest całkowicie podporządkowany ewolucji życia na Ziemi, ponieważ jest naturalną możliwością przetrwania każdego gatunku, dlatego jest też naturalnym kierunkiem ewolucji świadomości człowieka.
Nasze zaangażowanie się jest bardziej autentyczne, kiedy wynika z naturalnej chęci wewnętrznej realizacji, a nie z naśladowania, lęku, albo podążania za przewodnikami bądź za kimkolwiek. Osobista intuicja, jako przejaw natury, całkowicie spełnia rolę autorytetu. Podążając za nią sami jesteśmy przewodnikami i kreujemy życie zgodne z naszymi wewnętrznymi odczuciami. Uważamy, że bardziej szczere i prawdziwe wobec siebie jest przyjmowanie pełnej odpowiedzialności za dokonywanie swoich własnych wyborów. Każdy człowiek jest omylny i może popełnić błąd, dlatego lepiej jest odpowiadać za swoje pomyłki, niż za czyjeś, zwłaszcza kiedy dotyczy to życia, tego co chcemy z nim zrobić i kim chcemy być.

Grupy:
Grupa
1.OSADA GAJ - grupa otwartaOSADA GAJ - grupa otwartaPolska, Gaj, Kłodzko, Gaj 12
2.Paczka IzerskaPaczka IzerskaPolska, Kopaniec, Kopaniec
3.Ruch Wolnej ZiemiRuch Wolnej ZiemiPolska
4.Truskawkowe PolaTruskawkowe PolaPolska, Dębe, Huby 11
5.Wolna EdukacjaWolna EdukacjaPolska
6.Związek Wolnej ZiemiZwiązek Wolnej ZiemiPolska

Udostępnione zasoby