Kaszarnia Kamienne

Kaszarnia KamienneNasze gospodarstwo położone jest u podnóża Bożej Góry w Górach Izerskich . Nasz dom to była karczma położona przy starym Trakcie Żytawsko – Jeleniogórskim .
Pierwsze wzmianki o „Karczmie Kamienne” pochodzą z średniowiecza . Budynek zbudowany jest z ogromnych głazów , od których wzięła się nazwa przysiółka Kamienne .
Graniczymy z górskim potokiem zasilającym staw , za strumieniem zaczyna się las który obdarza swoim bogactwem , daje wytchnienie i relaks po pracy .
Uprawiamy grykę , konopie siewne oraz warzywa; odtwarzamy sad ze starymi odmianami drzew i krzewów owocowych. Zbieramy dzikie zioła i dary lasu, a w naszej kuchni dominuje prostota i lokalne produkty. Stosujemy wyłącznie tradycyjne, naturalne metody uprawy roślin, nie używamy środków chemicznych. Inspirujemy się permakulturą , ogrodnictwem biodynamicznym i pokrewnymi dziedzinami.
Wykorzystujemy naturalne materiały budowlane do remontu naszego domu , glina , kamień oraz produkty ze słomy konopnej – jest to efekt naszej fascynacji bio budownictwem .

Nasz styl życia determinują hasła: reuse, reduce, recycle.
Stare maszyny, których używamy do produkcji kaszy i mąki gryczanej, stanowią zalążek eko-muzeum , jakie powstanie w naszym gospodarstwie. W niedalekiej przyszłości przewidujemy również przygotowanie dla naszych Gości pokoi i domków nad stawem.
Oferujemy do sprzedaży plony z naszego gospodarstwa , warzywa owoce i ich przetwory .
Produkujemy kasze i mąkę z gryki , suszymy zioła więc oferujemy herbatki ziołowe . Pieczemy chleby na zakwasie , wytwarzamy sery z mleka krowiego i koziego .Nasze kury znoszą pyszne jajka .
Planujemy utworzenie stoiska z ofertą spożywczą zaprzyjaźnionych okolicznych gospodarstw z którymi współpracujemy w ramach Kooperatywy Izerskiej .
Nasz dom jest zawsze otwarty dla naszych przyjaciół:) Zapraszamy !

Grupy:
Grupa
1.Kooperatywa Spożywcza WrocławKooperatywa Spożywcza WrocławPolska, Wrocław
2.NEOS ZdrowieNEOS ZdrowiePolska
3.Paczka IzerskaPaczka IzerskaPolska, Kopaniec, Kopaniec
4.Paczka Izerska sklepPaczka Izerska sklepPolska, Kwieciszowice, Kwieciszowice
5.Ruch Wolnej ZiemiRuch Wolnej ZiemiPolska

Udostępnione zasoby