O nas

Od długiego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak wydobyć potencjał ludzkiej współpracy. Angażowaliśmy się w wiele inicjatyw oddolnych, działaliśmy społecznie, mieszkaliśmy w colivingu, praktykowaliśmy "sharing economy" na co dzień. W duchu sentencji: "Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie" postanowiliśmy wykonać kolejny krok i wprowadziliśmy się na wieś, z wizjami tworzenia cohousingu, w połączeniu z naturą.
Nasz kierunek to zdrowe relacje międzyludzkie, szacunek dla przyrody oraz samowystarczalność energetyczna i ekonomiczna. Jesteśmy także zwolennikami nowych technologii, które harmonijnie korespondują z siłami natury.
Jednym z naszych marzeń jest zaplecenie niewidzialnej nitki między wszystkimi ludźmi, ukierunkowanymi na podobny cel. Początkową materializacją tej myśli jest właśnie COHOTO, stworzone z potrzeby sprawnej wymiany i współpracy z grupą ludzi mieszkających w naszym pierwszym colivingu. Dzięki temu, narzędzie od początku tworzone jest z praktycznego punktu widzenia. Dzięki COHOTO słowo "samowystarczalność" będzie można stosować analogicznie z terminem "wszechdostępność".
Naszym marzeniem jest odwrócenie obecnego kierunku światowej gospodarki, do przejścia na współpracę, z poszanowaniem dobra wspólnego. Przekształcenie przedsiębiorstw na demokratyczne, wewnętrznie przejrzyste, gdzie każdy ma możliwość decydowania o budżecie, pensjach, rozwoju przedsiębiorstwa, kooperatywy czy spółdzielni. Taki też kierunek nadajemy rozwijającemu się COHOTO. Tacy właśnie jesteśmy dla Ciebie! Otwarci na dzielenie się w ramach wzajemnego szacunku i potęgi świadomej współpracy. Zapraszamy do współtworzenia.

Jeżeli chcesz nas lepiej poznać, zobaczyć co robimy, zapraszamy do naszego bloga Osadnicy z Opolnicy.