Co możesz robić w COHOTO?

Skoro tu jesteś to pewnie wiesz, że słabo jest się bawić samemu. Bawmy się więc w grupie. A przyjemnie jest się bawić wśród ludzi, którzy Cię rozumieją, czują, akceptują, wspierają i kochają. Dlatego odnajdź ludzi i stwórz z nimi grupę, w której będziecie dzielić wspólne zainteresowania. Może skupicie się wokół muzyki, kulinariów, gier, lotnictwa, fotografii, idei, aby dzielić się tym co potraficie robić, edukować się wzajemnie, organizować wydarzenia dla ludzi z zewnątrz, tworzyć wasze perełki i czerpać radość ze współdzielenia pasji.
Załóż więc swój profil, opisz siebie, własne preferencje, to co Cię fascynuje i baw się z innymi przyłączając się do grupy lub stwórz własną.
Do udanej, wspólnej zabawy potrzebne są sprawne zabawki, dużo zabawek, a oto one:

Wiadomości

Czyli komunikacja prywatna w całej społeczności COHOTO. Napisz wiadomość do jednej osoby lub do wielu osób naraz, czy do wszystkich osób z konkretnej grupy.

Tablica

Czyli szybka komunikacja wewnątrz grupy. Wystarczy, że raz napiszesz wiadomość na tablicy, a wszystkie osoby z twojej grupy będą mogły ją odczytać, dzięki czemu nie musisz powiadamiać każdego z osobna o istotnych sprawach.

Forum

Przydatna zabawka dla prowadzenia wewnętrznych dyskusji i ustaleń. Tworzenie cohousingu to przede wszystkim rozmowy, dyskusje i poznawanie się nawzajem, gdzie od pierwszych etapów zawiązywania się grupy, zawsze jest sporo tematów do omówienia.

Planowanie zakupów

Powiadom osoby w grupie, o tym co planujesz zrobić, kupić, ugotować, czy cokolwiek innego aby dowiedzieć się, kto chce w tym uczestniczyć.

Terminarze

Wspólnie ustalaj odpowiednie terminy, na różne wydarzenia, to co chcecie zorganizować. Dzięki temu będziecie mogli się sprawniej bawić.

Formularze

Twórz własne formularze tekstowe, aby zebrać istotne dla was informacje od pozostałych osób w grupie.

Rozliczanie wspólnych zakupów

Bardzo przydatna funkcja, oszczędzająca mnóstwo czasu, nudną, ręczną księgowość, pamiętanie komu, ile i za co. Dzięki niej unikniesz biegania po ludziach za kasą i będziesz wiedział wszystko co dzieje się z Twoimi pieniędzmi.

Środki trwałe

To majątek wspólnie zakupionych przedmiotów. Wiesz co jest na wyposażeniu cohousingu, masz zawsze do tego wgląd i sam możesz decydować czy chcesz z danego przedmiotu korzystać, za ułamek jego wartości, stając się jego współwłaścicielem.

Konto grupowe

Konto przydatne do zbierania wspólnych środków, które mogą być wykorzystane, na przykład do wspólnych zakupów, funduszu remontowego czy przechowywania zarobionych pieniędzy przez grupę.

Ahaaa!

Buduj bazę wiedzy, znajduj rozwiązania, a to wszystko w jednym miejscu. Dziel się, udostępniaj wszystkim w grupie lub całej społeczności COHOTO, dowolne dokumenty, artykuły, filmy, zdjęcia, książki, czy inne materiały z wesołymi rozwiązaniami.

Na tym nie poprzestaniemy i damy Ci kolejne zabawki.