"Zarządzanie projektami metodą Dragon Dreaming"

Opublikowane przez: Romek Ludwicki, 6 lat temu,  2067

Dzięki udanej akcji na PolakPotrafi, społeczność wsparła projekt powstania polskojęzycznej książki, opisującej metodę realizowania projektów zwaną Dragon Dreaming.

Dragon Dreaming wywodzi się z kultury Australijskich Aborygenów i jest oparta na trzech równoważnych celach: służbie Ziemi, budowaniu społeczności i rozwoju osobisty.

W książce znajdziemy informacje o tym, czym jest Dragon Dreaming, jak komunikować się w grupie, o efekcie "AHA" (dokładnie tak jak nazwa tego działu na COHOTO :), jak wygląda koło projektu w Dragon Dreaming, czyli omówienie śnienia, planowania, działania i świętowania. A wszystko to poprzez zabawę z praktycznymi przykładami, jak tworzenie gry planszowej projektu, wgląd w charakter zespołu, tworzenie i prowadzenie Kręgu Marzeń. Dragon Dreaming zwraca także uwagę na świętowanie, czyli wyrażanie wdzięczności, podziękowania, uznania, o czym w dążeniu do upragnionego celu, często możemy zapominać.

Z całą pewnością, jest to świetna metoda do budowania m.in. cohousingu, ekoosady, czy podobnych inicjatyw. Z metody tej korzysta np. niemiecka ekoosada Sieben Linden.

Więcej o Dragon Dreaming możecie znaleźć na stronach dragondreaming.pl oraz dragondreamingpl.blogspot.com.

Sama książka, poniżej w załączniku.


Załączniki

Książka w formacie PDF.

Komentarze: